• Naar inhoud
  • Hoofdnavigatie
  • Subnavigatie
Stad Leuven Home (Stad Leuven)
  • AStandaard lettergrootte
  • AGrotere letters
  • AGrotere letters
  • Home
  • Muziek
    • Structuur
    • Theorielessen
    • Praktijklessen
    • Samenspel
    • Ensembles
    • Oude muziek
    • Nieuw
    • AMV braille
  • Woord
    • Structuur
    • Lesaanbod
    • Nieuw
  • Dans
    • Structuur
    • Lesaanbod
    • Nieuw
  • Praktisch
    • Inschrijvingen
    • Contactgegevens
    • Uurrooster
    • Bibliotheek
    • Links
    • Vakanties en vrije dagen
    • Wegbeschrijving
  • Activiteiten
    • Artrium
    • Nieuwsberichten
    • Wegbeschrijving
    • Klasoptredens
    • Programma
  • Muziek
    • Structuur
    • Theorielessen
    • Praktijklessen
    • Samenspel
    • Ensembles
    • Oude muziek
    • Nieuw
    • AMV braille
  • Woord
  • Dans
  • Praktisch
  • Activiteiten
  • Home »
  • Muziek »
  • Theorielessen »
  • Algemene Muzikale Vorming »
  •  AMV is een Algemene Muzikale Vorming

AMV is een Algemene Muzikale Vorming

A.M.V.

JONGEREN AMV L1 t.e.m. L4 // VOLWASSENEN AMV L1 t.e.m. L3

In de AMV, de vroegere notenleer, leert men de muziektaal begrijpen.
Al zingende het notenschrift leren vormt de hoofdbrok van de les. Beweging en spel worden hierbij niet vergeten: gebruik van slaginstrumenten, klappen en tikken met handen en voeten, tekenen en dansen zorgen voor een creatieve deelname van de leerlingen. Vertrekkend vanuit leuke en moderne liedjes, vaak met een CD-begeleiding, is het leuk musiceren in de klas en kan men ook thuis oefenen.
Ook het juist uitvoeren van ritmes en het ontwikkelen van het maatgevoel is een belangrijk onderdeel, dit om later in de instrumentles een goede controle te krijgen over eigen spel en om met anderen te kunnen samenspelen.

In elke les wordt veel aandacht besteed aan het ontwikkelen van een goed muzikaal gehoor, onontbeerlijk voor een goede muzikant.


Naast deze praktische vaardigheden krijgen de leerlingen een theoretisch inzicht in de muziek. Hierbij worden fragmenten uit de muziekliteratuur beluisterd. Dit inzicht vergemakkelijkt en verdiept het muziekspel, en is vooral nodig wanneer de leerlingen later zelf creatief met muziek willen bezig zijn.
In de samenzang worden liederen op tekst gezongen, en worden er linken gelegd naar de belevingswereld van de leerlingen. Vaak worden er tijdens de lessen samenzang optredens, zowel binnen als buiten de school, voorbereid. Deze optredens worden door de leerlingen als een waar hoogtepunt ervaren en als leuke herinneringen bewaard.

 

Leraars:  Nicole Boogaerts, Rita Cauwenbergh, Michiel Cuynen, Suzanne D'Hertefelt, Marijke Ferket, Gilbert Huybens,Alex Van de Meulebroecke,Kelly Vandereyken, An Vanderstappen, Heidi Van Hoyweghen, Thérèse Van Oeteren & IngeborgVermoesen

Pagina aangemaakt op: 16 juli 2009, laatst gewijzigd op: 15 september 2011

  • Proclaimer -
  • Copyright -
  • Privacy -
  • Toegankelijkheid -
  • Sitemap

Officieel correspondentie-adres: Dirk Boutslaan 60, 3000 Leuven - conservatorium@leuven.be